dreveneprahy
Jak odstranit montážní pěnu?

Jak odstranit montážní pěnu?


Jak odstranit montážní pěnu?

Montážní pěna se používá k montáži a utěsňování okenních rámů, dveřních zárubní, zaplňování prasklin a spár, upevnění a izolaci potrubí, vyplňování různých dutin a montážních prostorů. Tento materiál se vyznačuje vysokou přilnavostí a lepivostí k různým stavebním podkladům, jakými je např. beton, zdivo, kov, dřevo, PVCH a syntetické stavební materiály. Bohužel často lze kvalitu montážní pěny pocítit i na vlastních rukách nebo oděvu, kde se vynikající vlastnosti pěny také projevují.

Abychom předešli tomu, že nám pěna ulpí na rukách, je třeba použít speciální silikonové rukavice. Nejsou-li po ruce, pak postačí obyčejné polyetylenové sáčky. Jen tak budeme mít ruce vždy čisté. Pokud se nepodaří zabránit kontaktu s nezaschlou pěnou, nemusíte panikařit, hlavní je, abyste neměli na tento materiál alergii.

Nejprve pečlivě odstraňte pěnu hadrem nebo ji seškrábejte nějakým předmětem, například, dřevěnou špachtlí. Přitom dbejte, abyste hmotu nerozmazali. Úplně odstranit montážní pěnu se samozřejmě tímto způsobem nepodaří a to, jak ji účinně odstranit beze zbytku. U první z nich budete potřebovat čistič na pěnu nebo benzín, v němž si zašpiněné ruce umyjete, pokud máte doma aceton, odlakovač nebo ředidlo, můžete si ruce potřít jednou z těchto kapalin. Nemáte-li po ruce nic podobného, pak je třeba jednat rychle, aby pěna nestihla zaschnout.

Napusťte si do umyvadla teplou vodu a přisypte do ní obyčejnou kuchyňskou sůl. Ponořte ruce na chvíli do solného roztoku a pak se pokuste očistit špinavá místa pomocí pemzy nebo hrubé mycí houby.

Doporučuejeme vybrat čištič montážní pěny z naší nabídky: /stavebniny/stavebni-chemie