Powered by Smartsupp Dveře protipožární
DřevěnéPrahy.cz

Dveře protipožární

Důležité upozornění


Doornite výroba 6-8 týdnů
Zobrazuji 1 až 15 z 47 (celkem stran 4)

Dveře protipožární

Protipožární dveře se používají pro ochranu obytných i komerčních prostor jako jsou byty a domy, kanceláře, a především prostory v budovách se zvýšeným požárním nebezpečím.

Takovéto objekty jsou rozděleny na různé požární úseky, aby se minimalizovaly škody způsobené případným požárem. Jednotlivé požární úseky jsou odděleny různými typy konstrukcí. Jak nosnými konstrukcemi, tak i konstrukcemi nenosnými a sem patří také protipožární dveře.

Tyto dveře se dělí do několika skupin podle materiálů, z jakých jsou vyrobeny a také podle požární odolnosti. Nejrozšířenější a také cenově nejvýhodnější jsou dveře s označením DP3, které jsou vyrobeny z hořlavých materiálů. DP2 označuje dveře s kombinovanou konstrukcí, která se skládá z materiálů hořlavých i nehořlavých. DP1 znamená konstrukci výhradně z nehořlavých materiálů, například celokovové dveře.

Z hlediska požární odolnosti se dveře protipožární dveře označují písmeny a číslem, přičemž číslo označuje v minutách časový úsek, po který dveře odolávají vysoké teplotě a plamenům. Běžně je to 15 až 180. Písmena před tímto číslem specifikují druh požární odolnosti.

Základní značení protipožárních dveří: EW - požárně odolné | 30 - odolnost v minutách EI - požárně bezpečné | DP3 - dveře s dřevěnou konstrukcí C - dveře se samozavíračem | DP1 - dveře s kovovou konstrukcí S - kouřotěsné dveře

V některých případech se v požadavku na konkrétní požární odolnost může na konci specifikace objevit také písmeno C. Toto znamená, že je požadován samozavírač.