Powered by Smartsupp Jak vybrat vchodové dveře do bytu?
DřevěnéPrahy.cz

Jak vybrat vchodové dveře do bytu?
Protipožární dveře
Protipožární dveře
Bezpečnostní a protipožární dveře
Bezpečnostní a protipožární dveře
Bezpečnostní a protipožární dveře
Bezpečnostní a protipožární dveře

Jak správně vybrat vchodové dveře do bytu?

 

Začneme od základních protipožárních dveří po bezpečnostní:

 /vchodove-dvere/vchodove-dvere-do-bytu

1.     Protipožární vchodové dveře s odolností 30minut – rám dveří tvoří ze smrku, výplní je protipožární plná DTD(dřevotříska), opláštěné DTD pláští a potažené CPL laminátovou folii. V ceně dveří jsou 3 panty, 1 zámek s roztečí 72mm, pritpožární páska a certifikát. Standardní zvukový útlum je 28dB, pokud včetně prahu s těsněním tak dosáhnete až 32dB, nebo dodatečně lze objednat jako protipožární dveře s protihlukovým útlumem 35dB a s prahem 39dB. – nemají bezpečnostní prvky. Protipožární dveře se dají použít jako vchodové dveře do bytu - pro bezpenčost avšak doporučujeme nasadit na ocelové zárubně s těsněním, jelikož obložkové zárubně se dají jednoduše demontovat. 

 /vchodove-dvere/vchodove-dvere-do-bytu

2.     Bezpečnostní a protipožární dveře třídy 2 s odolností 30minut – rám dveří tvoří ze smrku, výplní je protipožární plná DTD, opláštěné DTD pláští a potažené CPL laminátovou folii. V ceně jsou 3 panty, 3x pasívní čepy proti vysazení na straně pantů, 3x aktivní čepy na straně zámku, protipožární páska a zámek s roztečí 92mm, protipožární a bezpečnostní certifikát. Zvukový útlum je 34dB. Dané dveře můžeme nasadit pouze na ocelové zárubně (buď stávající = rovné) nebo nové ocelové zárubně s těsněním. 

 /vchodove-dvere/vchodove-dvere-do-bytu


3.     Bezpečnostní a protipožární dveře třídy 3 s odolností 30minut – rám dveří tvoří z dubu, výplní je protipožární plná DTD, ocelová mříž, opláštěné DTD pláští a potažené CPL laminátovou folii. V ceně jsou 3 panty, 3x pasívní čepy proti vysazení na straně pantů, 3x aktivní čepy na straně zámku, protipožární páska a zámek s roztečí 92mm, protipožární a bezpečnostní certifikát. Zvukový útlum je 34dB. Dané dveře se musí nasadit pouze na nové ocelové zárubně, které jsou dodané s dveřním křídlem, kvůli certifikaci a bezpečnosti. Dané dveře nelze osadit na staré ocelové zárubně, musí se zazdít nové ocelové bezpečnostní zárubně s certifikací! Musí montovat pouze certifikovaná osoba či společnost!

 /vchodove-dvere/vchodove-dvere-do-bytu


4.     Protipožární vchodové dveře do bytu s protihlukovou úpravou – rám dveří tvoří z dubu, výplní je protipožární plná DTD, ocelová mříž, opláštěné DTD pláští a potažené CPL laminátovou folii. V ceně jsou 3 panty, protipožární páska, rozeč zámku 72mm, protipožární certifikát. Zvukový útlum je 35dB. Dané dveře se musí nasadit pouze na nové ocelové zárubně, které jsou dodané s dveřním křídlem, kvůli certifikaci a bezpečnosti. Dané dveře lze osadit na staré ocelové zárubně, avšak pro splnění normy a protihlukové vlastnosti, musí zárubeň být ideálně rovná a nebo musí se namontovat nová ocelová zárubeň s těsněním. 

/protihlukove-dvere-doornite

Kování

vstupní dveře musí splňovat nějaké požadavky výrobců, například zpevněné nebo bezpenčosntí kování, cylindrická vložka s certifikací či bez apod. 
bezpečnostní mádlo/kliku 
 /kovani/bezpecnostni-kliky

kukátka můžete vybrat základní, v barvě kování a nabo také se jmenovkou nebo bez: /kovani/kukatka-do-dveri

Cylindrickou vložku dle tloušťky dveřního křídla a dle tloušťky kování, který si vyberete: /kovani/cylindricke-vlozky

Dřevěný práh proti průvanu a proti požáru: /kovani/drevene-prahy

Ocelová zárubeň: interierove-dvere/zarubne/ocelove-zarubne

Můžeme nasadit nové vchodové dveře na staré ocelové zárubně? 

Protipožární vchodové dveře a bezpečnostní dveře třídy 2 ANO!(bezpečnostní dveře třídy 3 bohužel NE). Dané dveře lze osadit na staré ocelové zárubně, akorát u bezpečnostních dveří třídy 2 se musí provrtat otvory na čepy jak na aktivní tak i na pasivní, staré zárubně musí splňovat tyto rozměry(příklad je uveden na „80“ dveřích) a jsou rovné s maximálním podříznutím do 3cm, ale doporučujeme kompletní dodávku, kvůli certifikaci a bezpečnosti:

 

Jak vybrat kování ke vchodovým dveřím do bytu? jakou cylindrickou vložku? 

Do všech dveří vchodových dveří nabízíme bezpečnostní kliky s certifikací: /kovani/bezpecnostni-kliky

doporučujeme provedení mádlo/klika kvůli bezpečnosti a hlavně překrytí PLUS - slouží proti vrtání, takže prozdrží zloděje o nějaký ten čas.

Je zde důežité vědět jaký máte rozteč zámku, jestli 72,90,92mm? měří se to jednoduše od prostřed osy doprostřed vložky doporučíme přečíst tento článek - Jak správně vybrat kliky ke dveřím?

Poté je potřeba mít bezpečnstní cylindrickou vložku, což se vybírá dle tloušťky dveřního křídla, standardně 30/35. Dbejte na to, aby vložka měla bezpečnostní certifikát a bezpečnostní kartu - slouží k tomu, aby nikdo nemohl bez Vašeho vědomí kopírovat klíče. Doproučujeme vložky: /kovani/cylindricke-vlozky

Poté doporučujeme kukátko: /kovani/kukatka-do-dveri

Jako poslední a nemálo důležité je vybírání prahu, jelikož pomůže více těsnit dveřní tím pádem bude větší zvukový útlum: /kovani/drevene-prahy

 

HOME OUTLET s.r.o. nabízí pouze certifikované výrobky, za které může ručit! Myslíme na Vaší bezpečnost :)

Tým HOME-OUTLET.CZ