Powered by Smartsupp Jak vybrat venkovní vchodové dveře?
DřevěnéPrahy.cz

Jak vybrat venkovní vchodové dveře?


Vchodové dveře do bytu
Vchodové dveře do bytu
Venkovní vchodové hliníkové dveře
Venkovní vchodové hliníkové dveře
Venkovní vchodové dřevěné dveře
Venkovní vchodové dřevěné dveře


Jak vybrat venkovní vchodové dveře? 

Odkaz na všechny vchodové dveře: /vchodove-dvere

Hliník, dřevo nebo plast?

Na tyto tři materiály dveří jste už určitě narazili. Který ale vybrat? Pokud budeme vybírat dle ceny, tak plastové jsou nejlevnější, poté dřevěné a pak hliníkové. Povíme si více o těchto materiálech.

Levné plastové dveře

Plastové dveře vynikají oproti hliníkovým a dřevěným především cenou, je ale nutné dobře vybírat. Dveře z plastu sice můžou stát jen pár tisíc, ale pak od nich nemůžete očekávat odolnost a dlouhou životnost. Tyto vlastnosti a také izolační vlastnosti se liší podle kvality provedení. Pokud zvolíte plastové dveře, nesnažte se na nich za každou cenu ušetřit, z dlouhodobého hlediska se vám to nevyplatí.

Plastové dveře jsou téměř bezúdržbové a můžou mít téměř jakoukoliv barvu, výrobci nabízí i řadu dekorů včetně nápodoby dřeva nebo hliníku. Pozor ale na tmavou barvu, tmavá dveřní výplň má vyšší tepelnou roztažnost, takže by se dveře mohly deformovat – PLASTOVÉ VCHODOVÉ DVEŘE MY NENABÍZÍME KVŮLI KVALITĚ NA TRHU! Pro zajímavost plastové vchodové dveře mají hodnotu Ud od 1,3 až 1,8 W/m2K

Klasické venkovní vchodové dřevěné dveře do domu

Dřevěné dveře jsou elegantní a kvalitní zpracování. Dřevěné venkovní dveře mají dobré izolační vlastnosti, bohužel ale podléhají vlivům změn teplot a vlhkosti. Potřebují pravidelnou údržbu, jen tak vám vydrží delší dobu. Pro dřevo je náročná především zima, kdy jsou venku mínusové teploty, zatímco vevnitř se topí. Velký teplotní rozdíl může způsobit zkroucení dveří.

Kladnou částí dřevěných dveří je ten, že se dá kdykoli přetřít na jakoukoli barvu po několika letech. Dveře můžou být o tloušťce od 64mm až 105mm, například plastové dveře nebo hliníkové, maximálně se nabízí do 90mm. 

U dřevěných vchodových dveří je možné mít dvojtěsnění a navíc francouzský rám - což je vyztužení dveří navíc jednim profilem ze dřeva, aby zloděj nemohl vypáčit na straně pantů dveřní křídlo. Oproti plastovým či hliníkým dveřím tato varianta není fyzicka a technologicky možná. 

Výplní je tepelněizolační pěna, standardně vybaven 4 panty s nastavením několika směry. Zámek je buď základní na 2 vložky nezávisle na sobě a nebo jeden více bodový bezpečnostní zámek Winkhaus. 

Pro zajímavost dřevěné venkovní vchodové dveře do domu mají hodnotu Ud již od 0,93 W/m2K. Odkaz na všechny venkovní vchodové dřevěné dveře 


Nejodolnější ocelohliníkové dveře

Hliníkové dveře jsou nejodolnější varianta, kterou si můžete vybrat. Hliník odolává mechanickému poškození (a tedy i zlodějům), vlhkosti, změnám teplot i stárnutí. Je to volba na mnoho desetiletí, která navíc vypadá skvěle. Do hliníkových dveří vkládají výrobci izolující vložku, díky které mají i dobré izolační vlastnosti.

Nevýhodou může být vyšší cena hliníkových dveří,a le jako jediný mají bezpečnostní certifikát, což se Vám vyplatí jak kvůli pojišťovně tak i proti nezvaným hostům. Pro zajímavost hliníkové venkovní vchodové dveře do domu mají hodnotu Ud již od 1,3 až 1,5 W/m2K, některé lepší dveře bezfalcové a trojtěsnění můžou mít i 0,93 W/m2K. Odkaz na všechny ocelohliníkové dveře


Dveře, které ladí s exteriérem

Jistě budete vybírat i podle vzhledu – dveře musí ladit s celkovým vzhledem domu. U všech materiálů si můžete vybrat z řady variant, hliník a plast mohou mít prakticky jakoukoliv barvu. Zajímavý designový prvek je i prosklení. U plastových dveří je možné i provedení v imitaci dřeva. Rozhodně za nás je nejlepší volbou venkovní vchodové dřevěné dveře do domu - při pokozšení se dá lehce přebrousit a přelakovat, prodloužit živostost dveří, oproti jinému materiálu na trhu. 

Všechny námi nabízené vchodové dveře se nabízí včetně zárubní, prahu, kování a vložky, takže umíme dodávat kompletní sortiment včetně montáže a demontáže starých dveří, viz sekce montáž dveří a zárubní

Kliky na dveře

Do všech dveří vchodových dveří nabízíme bezpečnostní kliky s certifikací: /kovani/bezpecnostni-kliky

doporučujeme provedení mádlo/klika kvůli bezpečnosti a hlavně překrytí PLUS - slouží proti vrtání, takže prozdrží zloděje o nějaký ten čas.

je zde důležité vědět jaký máte rozteč zámku, jestli 72,90,92mm? měří se to jednoduše od prostřed osy doprostřed vložky - doporučíme přečíst tento článek- Jak správně vybrat kliky ke dveřím?

poté je potřeba mít bezpečnstní cylindrickou vložku, což se vybírá dle tloušťky dveřního křídla, standardně 40/45. Dbejte na to, aby vložka měla bezpečnostní certifikát a bezpečnostní kartu - slouží k tomu, aby nikdo nemohl bez Vašeho vědomí kopírovat klíče. Doproučujeme cylindrické vložky: /kovani/cylindricke-vlozky

Vynikajícím prvkem pro venkovní vchodové dveře jsou madla na dveře - dávají dveřím velké kouzlo, bezpečnost, pohodlí a požaduji malou údržbu. Navíc pak dveře vypadaji, že jsou drahé, přitom madlo se dá pořešit s příplatkem již od 1.000,- bez DPH, ale budou dveře vypadat na několikanásobně dražší variantu: /kovani/madla

Stavební připravenost 

jakmile máme vybraný materiál a model dveří, je potřeba připravit stavební otvor dle daného výrobce a nebo nechat vyrobit na míru.

Například u hliníkových dveří, pokud výborce uvádí rozměr 1000x2100mm = je to fyzický rozměr zárubní, což znamená, že je potřbea připravit otvor 1020x2110mm 

Například u dřevěných venkovních vchodových dveří do domu, výrobce uvádíte rozměr 900/200 = což musíme u výrobce zjistit, jaký je rozměr zárubní fyzicky, zjistíme že je rozměr 1010x2095mm, takže připravíme stavební otvor 1030x2115mm.

Orientace dveří


Orientaci u otočných dveří zjistíme jednoduše, když si stoupneme do místnosti, kam se budou otevírat dveře, otevřete je směrem k sobě a vidíte přitom panty na pravé či levé straně, na základě těchto pantů určíte směr otevírání dveří, viz obrázky:


                                        Levé dveře                                                                                                 Pravé dveře

Světlíky jsou možné u všech provedení dveří, ať plastové, hliníkové či dřevěné, ale jde zde důležitá tepelněizolační vlastnost, což při porovnání vítězí dřevěné dveře.

Ve všech případech, se dají dveře vyřešit elektrickým protiplechem, elektrickým zámkem, senozy apod., ale samozřejmě je potřeba projednat možnosti každého výrobce zvlášť. 

Důležitým bodem je, v případě, že si přejete otevřít dveře do interiéru, je potřeba uvést danou záležitost, aby výrobce na dveře již ve výrobce namontoval okapní profil proti dešti, aby voda se nedostala do interéreu při dešti.

Jaké prosklení vybrat do dveří?

zde jsou k vidění reální vzorky prosklení, transparentnost či vzor daného skla: /jake-sklo-vybrat-do-dveri

Váš tým HOME-OUTLET.CZ