Powered by Smartsupp Obklad kovových zárubní
DřevěnéPrahy.cz

Důležité upozornění

Obklad kovových zárubní

Obklad kovových zárubní OKZ

Často u nás poptávají zákazníci, jestli je možné nasadit nové dveře od Home Outlet na staré ocelové zárubně, na což odpovíme vždy - standardně ano, při splnění rozměrů šířka dveří x výška 197cm a rozměr od pantů k pantů 77.5cm. Při zaměření zjistíme, že ocelové zárubně jsou křivé či nebudou mít těsnící prvky, protože chybí těsnění v zárubních.

Obklad kovových zárubní, či zkráceně OKZ(někdy i kamufláž) - díky těmto zárubním, zakryjeme staré ocelové zárubně bez stavebních úprav, nasadíme nové dveře na nové obkložkové zárubně. 

Pokud není možné vybourat staré ocelové zárubně a chcete provést "renovaci" starých zárubní, či není v plánu rekonstrukce v brzké době, tak v tom případě přichází varianta buď atypicky vyrobených dveří a nebo obložení starých kovových zárubní OKZ - obkladem kovových zárubní.

U některých výrobců je potřeba zjsitti před obejdnáníám, stává se, že zádlab zámku není hluboký, takže bude potřeba úzký štít kování, ale většina naších dodavatelů s tímto komplikace nemá.

Vyplatí se zaměření odborníkem, jelikož zjistí se na místě, jak jsou zkroucené staré kovové zárubně, o kolik je potřeba podřznout dveře a zárubně na místě, jestli je to v normách výrobce či daného modelu dveří apod. Může se stát, že technik na místě rovnou doporučí OKZ vůbec nekupovat, jelikož zárubně jsou hodně křivé a smysl to nemá apod. Takže určitě z naší strany doporučujeme nejdříve zkonzultovat s technikem na místě, následně pak vytvořit objednávku.

V den montáže dveří a zárubní, je potřeba počítat s hlukem, prahem a hlavně je potřeba pro techniky připravit prostor pro manipulaci - musí se vyříznout panty na starých zárubní, podříznout na místě zárubně, podříznout na místě dveře,  vyplnění montážní pěnou, osadit dveře na zárubně, montáž kování, hrubý úklid techniků po montáží. 

Při montáži OKZ, zmenšuje se stavební průchod o 5cm, v případě, že máte stávající průchod 60/197, po OKZ budete mít 55/195cm. 

Pozitivní stránky:

  • bez stavebních úprav
  • bez atypických dveří
  • vzhled po montáži stavebního otvoru

Negativní:

  • vyšší cena zárubní (ale pořád se vyplatí oproti rekonstrukci)
  • dveře jsou trošku vystrčené od stavebního otvoru -k vidění na naších prodejnách
  • Čistý průchod se zmenší o 5cm šířka a 2,5cm výška. 

V sekce ke stažení, naleznete montážní návod OKZ


Váš Home-Outlet.cz