Powered by Smartsupp Jak správně vybrat celoskleněné dveře?
DřevěnéPrahy.cz

Jak správně vybrat celoskleněné dveře?

Jak správně vybrat celoskleněné dveře? zde se dozvíme:

·        Jak určím orientaci celoskleněných dveří otočných, celosekleněných posuvných dveří na stěnu či celoskleněných posuvných dveří do pouzdra? 

·        Co vše potřebují pro kompletní funkčnost dveří?

·        Můžeme nasadit nové celosekleněné dveře na staré zárubně/futra?

·        Co zahrnuje dveřní křídlo v ceně? Co zahrnuje zárubeň v ceně?

·        Jaké jsou povrchové úpravy a od čeho se odrážet?

·        Jaký potřebují mít stavební připravenost pro otočné dveře, posuvné na stěnu či do pouzdra?

·        Jaké prosklení vybrat do dveří?

·        Montážní návody na montáže všech druhů interiérových dveří

 

Celoskleněnédveře se vyrábí s milimetrovou přesností a opravdovou kvalitou, nejen jako designový prvek, který se dá sladit s vaším interiérem, ale také můžeme daným sklem rozdělit místnosti skleněnými příčkami a udělat tak větší pohodlí a komfort. Umíme taky posuvné stěny, pevné stěny s různých dekorů.


Celoskleněné dveře se nabízí z čirého skla a pískovaného skla, minimální tloušťka se doporučuje 8mm, ale výrobce umí od 5mm do 13mm.

Nabízíme sklo čiré - gravírované, pískované či polepy 3D folii, to samé u pískovaného skla - gravírování či nanotisk.

Posuvné dveře na stěnu  ušetří Vám prostor do místnosti, je to lehké a pohodlné otvírání  dveří na stranu po stěně, ale mínusem je to, že na tu stranu kam se otvírají dveře, u stěny nemůže být žádná věc, nesmí to překážet při otvírání. Odkazna všechny posuvné celoskleněné dveře na stěnu: /interierove-dvere/celosklenene-dvere/celosklenene-dvere-posuvne-na-stenu

Článek jak vybrat posuvné dveře na stěnu: /jak-spravne-vybrat-posuvne-dvere-na-stenuPosuvné dveře do stavebního pouzdra   - nejlepší řešení, kde můžete ušetřit maximum prostoru a rozdělit místnost místo ytongu či cihel, jednoduše například SDK příčkou(či zazděním), pokud se bavíme o SDK příčce – tak stavební pouzdro je v příčce a vůbec není vidět, dveřní křídlo zajíždí do pouzdra(do příčky) a následně se obloží zárubněmi typu tunel.

Odkaz na všechny posuvné celoskleněné dveře do pouzdra: /interierove-dvere/celosklenene-dvere/celosklenene-dvere-posuvne-do-pouzdra

Odkaz na stavební pouzdra: /stavebniny/stavebni-pouzdra

Článek o posuvných dveřích do staveního pouzdra: /jak-spravne-vybrat-posuvne-dvere-do-pouzdra

 

Jak určím orientaci otočných dveří (falcových a bezfalcových)?

 Orientaci u otočných dveří zjistíme jednoduše, když si stoupneme do místnosti, kam se budou otevírat dveře, otevřete je směrem k sobě a vidíte přitom panty na pravé či levé straně, na základě těchto pantů určíte směr otevírání dveří, viz obrázky:                                        Levé dveře                                                                                                 Pravé dveře

Co vše potřebují pro kompletní funkčnost dveří?

Pro celoskleněné otočné dveře – potřebujeme zárubně pro celosekleněné dveředveřní křídlo a kování pro celoskleněné dveře


Co zahrnuje dveřní křídlo v ceně? Co zahrnuje zárubeň v ceně?

Dveřní křídlo za uvedenou cenu zahrnuje – samotné křídlo

Zárubeň – v zárubních v ceně je protiplech, těsnění v podobné barvě jako je povrch zárubní, panty

Kování: zvlášť potřebujeme zámek do dveří, kliku do dveří, panty 2x  - buď vertikální nebo horizontální:


Dají se nové celoskleněné dveře od Home Outlet s.r.o. nasadit na staré zárubně?

Ano, pokud staré ocelové/dřevěné zárubně nejsou zdeformované(jsou rovné), mají 2 panty, vyplní se protokol starých zárubní, na základě čehož vyrobíme dveře dle zárubní. Protokol je ke staežní zde: https://home-outlet.cz/image/catalog/pdf/zamerovaci-protokol-stavajicich-zarubni.pdf

Zárubně pro celoskleněné dveře - stačí vybrat rozměr, orientaci, povrch zárubní a potřebný závěs pro celoskleněné dveře

Jaké jsou povrchové úpravy a od čeho se odrážet?

 

Interiérové dveře, ať již otočné či posuvné, můžete zakoupit celodřevěné, celosklěněné, ale nejčastěji tzv. deskové či rámové, kdy vnější části konstrukce jsou ze dřeva, MDF či HDF, a tyto jsou něčím pokryty nebo natřeny, a zde se na druhy těchto úprav podíváme blíže.

FOLIE -  

Asi nejčastější, nejlevnější a nejméně odolné jsou folie či kašírované folie, které jsou na povrchu konstrukce nalepeny. Můžeme je přirovnat k odolnému tištěnému papíru s lakem. Dnes jsou dostupné často ve velmi zdařilých a velmi rozmanitých potiscích převážně imitujících dřevo, případně i s 3D povrchovou strukturou. Kvalitnější potisky a struktury mívají i větší odolnost – rozdíly v kvalitě folií jsou na první pohled či dotek velké. Mechanická odolnost obecně postačuje do málo namáhaných prostředí, čištění se doporučuje jen lehce vlhkým hadříkem. Barevná stálost je u kvalitních folií velmi dobrá. POZOR: U bílé barvy fyzicky jsou vidět všechny spoje zárubní a dveří, některým zákazníkům se to nelíbí, ale takový je standardní postup všech výrobců, proto raději upozorňujeme na bílou barvu. A u dřevěných povrchů spoje nejsou téměř vidět. Doporučujeme bílou barvu ze škály nástřiku RAL.


LAMINÁTY CLPL -  

Patrně druhé nejčastější budou dveře s povrchem z laminátu, který je svým složením, zjednodušeně, plast (pryskyřičný polymer). Pod touto vrstvou (hladkou nebo s 3D povrchovou strukturou) je opět dekorativní papírová folie. Celkově jde opět o tenkou vrstvu nalepenou na povrch dveřního křídla. Na trhu jsou různé tloušťky laminátu, nejčastější je CPL(continuously pressed laminate – souvisle vytlačovaný laminát), s tloušťkou okolo 0,2 mm, na trhu jsou i jiné tloušťky, cca do 0,7 mm. Nicméně již i CPL 0,2 je mechanicky velmi odolný, snese i vlhkost či běžné domácí úklidové prostředky, navíc je barevně stálý. POZOR: U bílé barvy fyzicky jsou vidět všechny spoje zárubní a dveří, některým zákazníkům se to nelíbí, ale takový je standardní postup všech výrobců, proto raději upozorňujeme na bílou barvu. A u dřevěných povrchů spoje nejsou téměř vidět. Doporučujeme bílou barvu ze škály nástřiku RAL.

LAMINÁTY CPL UNI/PREMIUM/DELUXE - 

Patrně druhé nejčastější budou dveře s povrchem z laminátu, který je svým složením, zjednodušeně, plast (pryskyřičný polymer). Pod touto vrstvou (hladkou nebo s 3D povrchovou strukturou) je opět dekorativní papírová folie. Celkově jde opět o tenkou vrstvu nalepenou na povrch dveřního křídla. Na trhu jsou různé tloušťky laminátu, nejčastější je CPL(continuously pressed laminate – souvisle vytlačovaný laminát), s tloušťkou okolo 0,2 mm, na trhu jsou i jiné tloušťky, cca do 0,7 mm. Nicméně již i CPL 0,2 je mechanicky velmi odolný, snese i vlhkost či běžné domácí úklidové prostředky, navíc je barevně stálý. 

POLYMERY, PVC -

Méně časté povrchy jsou PVC (polyvinylchlorid), polypropylen – opět ve formě folie potahující konstrukci. Opět jde o plasty, jen jiného složení než lamináty. Patří k odolnějším, PVC dokonce k vysoce odolným. Vyznačují se obvykle výraznou plastickou strukturou a jejich předností je tvárnost, používají se tedy zejména na profilované dveře.Jsou určené i do exteriéru a některé výrobce je dávají na exteriérové dveře a okna! 

DŘEVĚNÉ DVEŘE ČI NÁSTŘIK RAL -  

Další skupinou jsou lakované dveře, dnes na trhu vytlačované výše uvedenými povrchy, které ale stále mají své místo a nespornou výhodu – možnost přetření. Na trhu jsou laky vodou ředitelné, včetně barev v mezinárodní barevné škále RAL, akrylátové , polyurethanové. Povrch pod nimi může být hladký či mít např. strukturu dřeva, resp. její imitaci.  Lakované dveře či dřevěné dveře proč dostávají 5 hvězd v naší škále, je to z důvodu životnosti, jelikož se dá prodloužit životnost několikanásobně. 

Odkaz na vzorník barev RAL: /image/catalog/masonite/Povrchy-2019/palitra-ral.jpg

Doporučené stavební otvory: https://home-outlet.cz/image/catalog/pdf/doporucene-otvory.pdf

Zde se můžete podívat na reálné transparentnosti prosklení do dveří: https://home-outlet.cz/jake-sklo-vybrat-do-dveri

Montážní návody ke všem dveřím:  https://home-outlet.cz/ke-stazeni

Tým HOME OUTLET s.r.o.