Powered by Smartsupp Jak správně vybrat posuvné dveře do pouzdra?
DřevěnéPrahy.cz

Jak správně vybrat posuvné dveře do pouzdra?

Jak správně vybrat posuvné do stavebního pouzdra?

Posuvné dveře do stavebního pouzdra  - nejlepší řešení, kde můžete ušetřit maximum prostoru a rozdělit místnost místo ytongu či cihel, jednoduše například SDK příčkou(či zazděním), pokud se bavíme o SDK příčce – tak stavební pouzdro je v příčce a vůbec není vidět, dveřní křídlo zajíždí do pouzdra(do příčky) a následně se obloží zárubněmi typu tunel.

Odkaz na všechny posuvné dveře dostavebního pouzdra + stavební pouzdra od několika výrobců

Jak určím orientaci posuvných dveří do pouzdra?

Orientaci u posuvných dveří určíme na základě prosklení, jelikož u plných hladkých dveří orientace není důležitá. U prosklených dveří existuje hladká strana skla a pískovaná či s reliéfem, uvedeme příklad u nejprodávanějšího prosklení matné sklo Satináto, Mastercarre či Decormat: vždy se to bere dle pískované strany(s reliéfem), vstoupneme si do místnosti, kde chceme mít pískovanou stranu a otvíráme dveřní křídlo buď napravo či nalevo, viz obrázky níže:

                                        Levé do pouzdra                                                                 Pravé do pouzdra

Odkaz na PDF dokument, jak určit oriantaci posuvných dveří prosklených

Co vše potřebují pro kompletní funkčnost dveří?

Pro posuvné dveře do pouzdra potřebujeme pro kompletní funkčnost – stavební pouzdro, posuvné dveřní křídlo, úchytku/mušli, zárubně typu tunel do pouzdra na základě tloušťky stěny. 

Zárubně pro posuvné dveře do pouzdra 


Určitě každý z nás se setkal s tím, že v koupelně má obklad, v obývacím pokoji obklad nemá, v kuchyni obklad nemá, ale máme asymetrické pouzdro. Nebojte se, s námi to vyřešíte!

Většina výrobců nabízí zárubně na konečnou sílu stěny 10,5cm a nebo 12,5cm, ale ne vždy máme symetrickou stěnu, například u někoho může se jednat o předstěnu nebo o 1 SDK desku větší stěnu apod.

Z tohoto důvodu, je potřeba dodělat veškeré stavební úpravy, obklady, tapety, apod, následně vyplnit protokol pro posuvné dveře do stavebního pouzdra, kde na základě tohoto protokolu zjistíme, jaké zárubně pro Vás objednáme: /image/catalog/pdf/zamerovaci-protokol-posuvnych-dveri-do-pouzdra.pdf

Co zahrnuje dveřní křídlo v ceně? 

Dveřní křídlo za uvedenou cenu zahrnuje – samotné křídlo v bezfalcovém provedení, bez jakýkoliv otvorů, falců apod. je potřeba dokoupit úchytky/zámek buď konfiguraci dveří dle výběru a nebo z tohoto odkazu: /kovani/pro-posuvne-dvere

Následně zárubně pro vybrané dveře na potřebnou tloušťku stěny a pokud chybí stavební pouzdro, ještě je potřeba dokoupit samotné stavební pouzdro viz  náš odkaz: /stavebniny/stavebni-pouzdra

Více o materiálech, povchrovoých úpravách a výplní dveří naleznete na tomto odkazu: /jak-spravne-vybrat-interierove-dvere-do-prostoru

Jaké prosklení vybrat do dveří?

Zde se můžete podívat na reálné transparentnosti prosklení do dveří: /jake-sklo-vybrat-do-dveri

Rada při nákupu posuvných dveří do stavebního pouzdra, tyto 3 komponenty doporučujeme dokoupit, slouží k Vašemu komfortu a pomáhá i živostnosti dveří:

pokud si přejete opravdu mít komfort a nemáte ke svým stavebním pouzdrům již dodaný tichý dojezd/zpomalovač, doporučujme opravdu si pořídit, aby dveřní křídlo nebouchalo při každém zavírání či otvírání, níže je odkaz na různé tiché dojezdy dle váhy vybraných dveří: /kovani/pro-posuvne-dvere/doplnky-k-posuvnym-dverim

Navíc doporučení zní - objednat spolu s posuvnými dveřmi i kartáček do pouzdra, aby se prah do pouzdra dostal minimálně, vyplatí se do budoucna ! 

Madélko do čela - dveře když jsou otevřené maximálne do stavebního pouzra, abyste nemuseli chytat za celé křídlo, toto madélko pomůže pohodlnějšímu uchycení: 


Tým HOME-OUTLET.CZ